Když Apple přišel se svým obláčkem a nabídkou zálohovat fotky přes službu iCloud konkurenci to nenechalo chladnou. Pozadu nezůstal ani Dropbox, který již dlouho využívám pro ukládání dat a jejich synchronizaci a nemůžu si práci s ním vynachválit.

Před pár dny se mi dostala do rukou informace, jak získat od této služby zcela zdarma další 3 GB úložného prostoru. Nevím proč jsem se o tom nedozvěděl dříve, protože testovací verze nové funkcionality nabízela až 5GB, ale lepší něco než nic.

Máte-li zájem si také svůj prostor rozšířit, nabízím krátký návod jak na to:

  1. Na oficiálních stránkách si stáhněte betaverzi klienta a nainstalujte.
  2. Aktivujte si automatické přehrávání při zapojení fotoaparátu, iPhone nebo vložení DVD. Ve win7 najdete tuto možnost zde Control Panel\All Control Panel Items\AutoPlay. Najdete ji také v nastavení aplikace pro Dropbox, která se po instalaci sama spustí.
  3. Po zapojení zařízení se vás systém zeptá, jakou akci chcete s jeho obsahem provést. Zvolíte Impot pictures and videos using Dropbox.
  4. Automat stáhne do složky dropboxu ve vašem počítači veškeré fotografie a začne je nahrávat do webového uložiště. K 500MB nahraných dat přidá dalších 500 MB navíc. Pokud tedy nahrajete 2,5 GB fotek a videí, získáte 3 GB prostoru. Proces nahrávání může trvat i několik hodin v závislosti na rychlosti sítě.
  5. Perlička na závěr. Když nahrané fotky odstraníte, získaný prostor vám zůstane.

Uživatele jiných OS prosím o doplnění informací v komentářích.