20120403-063313.jpgNa AppStore se dostáva nová verze aplikace k pokročilé editaci Pdf souborů – PDF Expert. Není to jen z důvodu jeho optimalizace pro novy iPad, ale také pro řadu výjimečných funkcí.

Zaměřím jen na některé.

Prohlížení všech možných formátů uložených nejen přes file sharing, ale take přes wifi nebo z virtuálního adresáře webové sluzby, je u tohoto typu programů automatické.

Velmi mě potěšila možnost přepnutí na noční režim s nastavením jasu. Tato funkce je u ostatních ”čteček” spíše výjimkou.

Hlavním tahákem tohoto experta jsou anotace a formuláře. Představte si, že dostanete ke kontrole text uložený v pdf. Z e-mailu ho otevřete v aplikaci a můžete přidávat poznámky, zvýraznit text a doplnit poznámky. Možností je hodně a všechny vytvořené úpravy se uloži spolu s dokumentem.

20120402-214250.jpg

Díky anotacím je možnost vložit také vlastní podpis. Na obrazovce iPadu se prstem podepíšete a vzniklý vzor použijete.

Formuláře obrdžené jako PDF lze take vyplňovat. K jednolitým polím získáte nápovědu nebo nabídku možných hodnot.

Mezi nové funkce patří prohlížení příloh, které jsou v PDF souboru a to včetně audia a videa. Zpracování portfolia více souborů a jejich extrakce.

Chcete-li notebook nahradit iPadem, nebo potřebujete pracovat s PDF jinak, než jako čtenář, tuto aplikaci nesmíte při stahováni z Appstore vynechat.

  • HomePage
  • iTunes
  • Cena: 7,99€