20120408-142218.jpgFlow je stav, při kterém jste natolik oddáni právě prováděné činnosti, že vnímáte pouze ji a aktuální okamžik. Soustředíte se plně a nepřemýšlíte nad budoucností ani minulostí. Činnost vás naprosto pohltí.

Psaní je příkladem tvůrčí činnosti, kdy se flow objevuje velmi často. V poslední době se s editory podporující nerušené psaní a flow roztrhl pytel. Existuje jich velká ředa nejen pro desktopy, ale také pro mobilní zařízení.

S přesunem své tvůrčí činnosti na iPad jsem hledal optimální alternativu pro tvorbu textů. Z dostupných editorů jsem si vybral iA writer.

20120408-142905.jpg

Vytvořený text lze uložit na Dropbox nebo sdílet běžným způsobem. Zcela unikátní je „focus mód“. Pracovně jsem tak nazval pravé kulaté tlačítko připomínající závěrku fotoaparátu. Po jeho stisknutí se vypnou automatické opravy a pohybovat kurzorem lze pouze použitím tlačítek na v horní části klávesnice. Aby jste nebyli rušení okolním textem, vše krom posledních 3 řádků zešedne. Jste jen vy a psaní.

20120408-142932.jpg

Po vypnutí focus módu lze pracovat s textem jak jsme zvyklí. V záhlaví se zobrazí jednoduché statistiky počtu slov, znaků a předpokládané doby čtení vytvořeného textu.

Líbí se mi, že pro práci není potřeba nic nastavovat. Velikost písma je dostatečná a psaný text je velmi dobře čitelný i díky Retina displeji.

Řekl bych, že necelé euro je velmi malá cena za tento skvělý editor.

  • Homepage
  • Cena: 0.79 €
  • iTunes