Polští Infinite Dreams navázali na úspěch své střílečky z loňského roku a připravili velmi povedený remake. Dalo by se říct, že svého strašáka umístili do ponuře futuristické doby a jeho nepřátele jsou sice stále otravní opeřenci, ale tentokrát jim toho poměrně dost chybí.

Z původního titulu zůstal jen nápad a hlavní herní princip. Ten je tedy stejný jako u hry Shoot The Birds. Úkolem hlavního hrdiny, s dýní místo hlavy, je svou kuší sestřelovat jemně opeřené a různě pokřivené ptačí zombie. Tahem prstu určujete jak sílu tak i směr střely.

Prostředí, grafika i zvukový doprovod je skvěle zpracovaný a optimalizace pro retina displej dělá z této hry vizuální zážitek. Strašák je postává na okraji polorozpadlého hřbitova a noční bouřka s měnícími se mraky do ruda vytváří téměř hororovou atmosféru.

Délka jednotlivých kol není ohraničená východem a západem slunce, jak tomu bylo u předchůdce, nýbrž ji omezuje limitovaných počet šípů a malých dýní. Ty musíte před nápory létajících příšer chránit. Nemají totiž nic jiného na práci, než vám je odnést. Šípy se automaticky doplňují s úspěšným zásahem a proto je potřeba spíše dobře mířit, něž ponechat situaci náhodě a střílet jen tak do vzduchu. Jednotlivá kola se od sebe vizuálně nikterak neliší. Rozlišují je jen různé úkoly a dovednosti, které musíte úspěšně zvládnout během konkrétního kola.

Dýně, neboli-životy, si můžete za mince, získané sestřelením některých opeřenců, koupit ve speciálním „obchodě“. K dostání zde máte také větší počet šípů a spoustu dalších vychytávek, které dělají hru ještě zajímavější.

Ačkoli se může zdát, že je hra jen graficky upraveným přepracováním staršího titulu a podobný název to jen podporuje, jedná se o přepracování velmi zdařilé.

Shoot the Zombies je hra, která nejen mne, ale i vás jistě zabaví na několik hodin. Přeji příjemnou zábavu a budete-li chtít poměřit své síly se mnou, v Game Centre mě najdete pod přezdívkou mik3sh.