Přemýšlel jsem jestli tento příspěvek patří na stránky blogu o produktivitě, nebo na nějaký nezávislý tumblolg. Vzhledem k tomu, že se téma týká jablečného produktu, tedy spíše jeho programového vybavení, dovolil jsem si ublognutí právě sem.

Používám iPad a na něm již nějakou dobu aplikaci Calendars od společnosti Readdle. Není to jejich jediný produkt, který sídlí v útrobách tabletu, ale je jediný, jenž mou důvěru naprosto ztratil. Hlavní problém tkví v synchronizaci úkolů.

Rozhodl jsem se pro svou osobní produktivitu spravovat úkoly pomocí Google Tasks a na tabletu je organizovat na stejném místě jako schůzky a další denní povinnosti. Každý den jsem měl přehled a úkoly snáze plánoval. Aplikace poměrně hladce běží i na stařičkém iPhone 3G a vše tedy bylo při ruce, když se mi nechtělo sebou nosit desetipalcovou placku.

Svěřil jsem aplikaci časový harmonogram úkolů včetně jejich termínu splnění s tím, že mě včas upozorní. O to přece jde. Měla by mi pomáhat, abych termíny nemusel nosit v hlavě. Jenže právě to se nedělo. Během synchronizace se často stávalo, že se tu a tam nějaký ten úkol zatoulal. Prostě nebyl nikde. Ani v Google Tasks ani v aplikaci. Vzhledem k tomu,že v detailech jsem mnohdy měl odkazy na stránky a další důležité informace, byl jsem skutečně nasr***.

Takhle to dál nejde! Nemůžu důvěřovat něčemu, na co se nelze spolehnout. Budu se muset vrátit zpět k původnímu používání kalendáře a myšlenkové mapy, jak tomu bylo dříve.

Tímto Vás chci , milí čtenáři, varovat před tím, jaké aplikaci svěříte své úkoly a komu dáte důvěru, aby se o ně opravdu dobře postaral.